Miło Cię Widzieć Warszawo!
• Neon Muzeum Neonów i RWE "Miło Cię Widzieć" został rozświetlony o północy na Moście Gdańskim podczas sobotnich Wianków nad Wisłą.
• Neon "Miło Cię Widzieć" zwyciężył w konkursie "Neon dla Warszawy", zainicjowanym przez RWE Polska i Muzeum Neonów.

21 czerwca 2014 r., podczas 19. edycji Wianków na Wisłą uruchomiono neon "Miło Cię Widzieć", którego fundatorem jest Muzeum Neonów i RWE Polska S.A. Wydarzenie zgromadziło ponad 100 000 mieszkańców stolicy, którzy bawili się na koncertach m.in. Dżemu i Razorlight na Podzamczu. Tuż przed północą na scenie przygasły światła, a oczy wszystkich zwróciły się w kierunku Mostu Gdańskiego, na którym rozświetliło się hasło "Miło Cię Widzieć". Wydarzenie zakończył pokaz sztucznych ogni.

"Bardzo cieszymy się, że rozświetlenie neonu "Miło Cię Widzieć" spotkało się z pozytywnym przyjęciem i sprawiło tak wiele radości mieszkańcom Warszawy." – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Komunikacji RWE Polska. "Mamy nadzieję, że hasło "Miło Cię Widzieć" wejdzie na stałe do słownika warszawiaków"- dodaje.

Neon "Miło Cię Widzieć" autorstwa Mariusza Lewczyka zwyciężył w konkursie Neon dla Warszawy, którego celem było zaprojektowanie nowej wizytówki stolicy. Organizatorami przedsięwzięcia były Muzeum Neonów i RWE Polska S.A. Spółka jest również fundatorem nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 450 artystów z całej Polski.

"Uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymią kreatywnością, wykorzystując często tradycyjne symbole Warszawy, takie jak: PKiN, Syrenka, mosty czy wieżowce. Wygrał jednak projekt unikatowy, który ma szansę stać się nową wizytówką stolicy" – dodaje Ilona Karwińska, dyrektor Muzeum Neonów, członek jury konkursowego.

"Neon "Miło Cię Widzieć" uatrakcyjnia krajobraz rewitalizowanych Bulwarów Wiślanych, oraz wysyła bardzo pozytywny komunikat, zapraszając do przeżycia miłych chwil na terenie stołecznego miasta. Dzięki wyjątkowej ekspozycji na Moście Gdańskim, neon będzie doskonale widoczny dla setek ludzi spacerujących, odpoczywających i uprawiających sport nad Wisłą" – mówi Mariusz Lewczyk, autor neonu.

Muzeum Neonów i RWE Polska S.A. zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy i turystów na oglądanie neonu na Moście Gdańskim. Jest on widoczny z Bulwarów Wiślanych i Podzamcza, patrząc od strony Starego Miasta.

Neon "Neon Miło Cię Widzieć" został wykonany w techniką tradycyjną jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych transformatów i kondensatorów zużyje nawet kilkanaście procent mniej energii niż jego krewni z ubiegłego wieku.